שיווק חנויות שופיפיי


אם אתם בעלי חנויות אונליין אתם כבר יודעים - בשביל להגדיל את העסק שלכם, את אחוזי המכירות ותזרים המזומנים, אתם נדרשים לצבור ידע בשיווק דיגיטלי ולהעסיק מומחים בתחום. הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא להבין שיש הבדל בין שיווק של חנות אונליין ובין שיווק מסורתי. כמו כן, דעו את ההבדלים בין שיווק מאסיבי לשיווק נישתי ולמה, בשנת 2018, שיווק נישתי הוא השיווק שצריך לעניין אתכם כשאתם ניגשים לטפל בתקציב הפרסום של החנות הדיגיטלית שלכם.  

מהו שיווק מאסיבי?

 שיווק מאסיבי נעשה לרוב ע״י חברות וארגונים גדולים שמשקיעים סכומים אסטרונומיים של כסף כדי להגיע לכמה שיותר אנשים. באסטרטגיית שיווק מאסיבי כמעט ולא מתקיימת פניה ממוקדת קהל והיא נעשית לרוב בשיטה המסורתית דרך ערוצי שיווק כמו טלוויזיה, עיתונות, שלטי חוצות ואתרי אינטרנט גדולים מאוד. פרסום מאסיבי נראה אמנם נוצץ אבל יורה כמעט לכל הכיוונים וכאמור, מתאים יותר לעסקים שהמוצר שלהם פונה למספר רב של שווקים בתחומי גילאים שונים וללא מאפיינים ספציפיים ומדוייקים.

 מהו שיווק נישתי?

 שיווק נישתי היא אינה אסטרטגיה שיווקית לעסקים קטנים בלבד וגם חברות גדולות משתמשות בשיווק מהסוג הזה. מחקר על השוק אליו אתם משווקים וקהל הקונים שלכם הוא חשוב מאוד כשמדובר בשיווק נישתי וכחלק מהמחקר הזה יש לגלות גם מהי הדרך הטובה ביותר לפרסם את המוצרים שלנו. בעלי חנויות אונליין להם תקציב פרסומי מוגבל לרוב משתמשים באסטרטגיה הזו כיוון שהיא מוגדרת יעדים.

 אם תצליחו לאפיין בצורה מדוייקת את הקהל שלכם תוכלו לדבר בשפה שלהם ולקבל החזר גבוה יותר על ההשקעה באסטרטגיית הפרסום שלכם. למה? כי בשונה משיווק מאסיבי, שיווק נישתי יוצר אפיון מדויק של קהל הקונים שלכם ואז אתם מסוגלים להציב יעדים כספיים שמתמקדים בקמפיינים המדברים את אותה השפה של הפרסונה אליה אתם פונים.

יצירת פרסונה לשיווק חנות שופיפיי

 אז איך יוצרים פרסונה בשיווק נישתי?

 גם אם לא אספנו מידע על הקהל שלנו ברחבי הרשת אנחנו עדיין יכולים ליצור פרסונה ולאפיין את הקונה שלנו. כשאנחנו יוצרים פרופיל של הקונה בחנות האונליין שלנו אנחנו שואלים מספר שאלות, הנה דוגמאות לכמה מהן:

 •  מי משתמש במוצר שלנו?
 • למה הוא משתמש בו?
 • מתי ואיך?
 • כיצד נראה תהליך קבלת ההחלטות שלו בתהליך הקנייה?
 • איזה מידע הוא מחפש?
 • מה בסופו של דבר גורם לו לקנות?

 מידע נוסף שנאסוף על הלקוחות שלנו יתמקד בהם. למשל:

 •  גיל
 • מין
 • איזור מגורים
 • הכנסה
 • סטטוס משפחתי
 • תחומי עניין ותחביבים
 • ספרים/סרטים/סדרות טלוויזיה
 • אתרים
 • אורח חיים
 • הרגלי קנייה

 כל הנתונים הללו משפיעים באופן ישיר על הצורה בה תשווקו את חנות האונליין שלכם, על איך יראו הקמפיינים שלכם, היכן תפרסמו את אותם קמפיינים, השווקים שתרצו לחדור אליהם וכיו״ב. אנחנו יוצרים את פרופיל הקונה שלנו שיאפשר לנו ליצור קמפיינים ממוקדים, קמפיינים שמטרתם היא למכור יותר. את הקמפיינים הללו צריך להכיר ולהבין כיצד ליצור מהם משפך שיווקי כיוון שאנחנו מובילים פרסום שמוביל למכירה ולא ליצירת לידים, אנחנו מעוניינים להחזיר את ההשקעה שלנו בפרסום בצורה המהירה ביותר.

 איפה נפרסם?

 ציינו שצריך להכיר את הקונה כדי להבין אלו קמפיינים אנחנו צריכים בשביל להוביל את חנות האונליין שלנו להצלחה וגם ציינו שצריך לדעת איפה לפרסם. ישנן כמה דרכים להגדיר את הפלטפורמות בהן נפרסם וכשמדובר בפרסום נישתי ישנו יתרון ענק לרשתות החברתיות. מדובר בפלטפורמות בעלות חשיפה גדולה בעלויות נמוכות בהרבה משיווק מאסיבי, פלטפורמות שמתוכנתות כך שאותה פרסומת של חנות האונליין שלכם תופיע בפיד של גולשים המתאימים לפרסונה שאפיינתם כיוון שהן עושות שימוש במידע של המשתמש על מנת לזהות אילו פרסומות מתאימות לו.

שיווק חנות שופיפיי בפייסבוק ומנועי חיפוש

 פייסבוק פיקסל למשל מזהה אדם שנכנס לחנות אונליין ואוסף עליו מידע כמו כניסה לדף מוצר, הוספה לעגלה, רכישה וכיו״ב. אותו מידע נשמר ונשתמש בו בעתיד על מנת לזהות קונים פוטנציאליים וכאלו אשר דומים במאפיינים לאותו קונה. פייסבוק פיקסל מנוהלת מתוך מערכת AD MANAGER מערכת ניהול המודעות של פייסבוק וממנה ניתן לנהל קמפיינים בפייסבוק, אינסטגרם ומערכת מיילצ׳ימפ (ניוזלטר).

 כשאנחנו מפרסמים את חנות האונליין שלנו ברשתות החברתיות אנחנו חוסכים בזמן שנדרש לנו כדי ליצור תשואה על ההשקעה (ROI) ואנחנו נוכל לראות התמדה במכירות ובעליה במכירות באופן כמעט תמידי. שימו לב שלא כל אחד יכול להביא אתכם לתוצאות בצורה רציפה, מדובר במערכת אלגוריתם חכמה במיוחד ויש להכיר אותה בצורה הטובה ביותר על מנת לדעת כיצד לחלק משאבים.  בתחום הדיגיטל נדרשת מומחיות רבה על מנת לקלוע למטרה, לכן חשוב להשתמש בשירותיו של מישהו טוב ומקצועי.

 ומה לגבי תקציב פרסומי?

 בכל עסק צריך לתכנן תקציב אבל כשמדובר בשיווק נישתי האלמנט התקציבי תופס מקום של כבוד ונרצה לדעת כיצד לתכנן את האסטרטגיה השיווקית של חנות האונליין שלנו מבלי להיגרר להוצאות אסטרונומיות. אם ננהל את התקציב שלנו בצורה חכמה ונעשה פרסום נישתי מוגדר יעדים נוכל להוביל את חנות האונליין שלנו לעליה מתמדת באחוז המכירות.

 הגדרת תקציב פרסום ויעדים מכירתיים תוביל אותנו לשאלות כמו השאלות הבאות:

 האם אנחנו מוציאים את התקציב הפרסומי שלנו בצורה נכונה או שאנחנו מוציאים יותר מידי?

 • האם ישנה רווחיות בפרסום שלנו? מהם מרווחי הרווח של המוצרים שלנו בהתאם לתקציב הפרסומי?
 • האם התקציב שלנו משאיר רווח לתקציב הפרסום לצד מכירה משתלמת?
 • האם באמת, כשאנחנו מפרסמים מוצרים, יש להם מרווחי רווח גבוהים?

 אז אתם מבינים? ניהול תקציבי פרסום ממוקדי מטרה דורשים ידע וניסיון רב כשאנחנו משווקים חנות אונליין. אנחנו ב Zissu LTD ליווינו ומלווים עשרות בעלי חנויות אונליין בשופיפיי בתחום השיווק. כיוון שהחזון שלנו הוא להוביל אתכם להצלחה מקסימלית בתקציב המותאם לצרכים שלכם. צרו קשר כבר היום, ספרו לנו על חנות השופיפיי שלכם בין אם היא כבר קיימת או בתכנון ואנחנו נדאג להתאים את חבילת השיווק המתאימה לכם.